Mysia’da aklımıza gelen başımıza geldi

Bu sezon yaz tatili döneminde ilk iki ayağı yapılan ve bizim çeşitli nedenlerden dolayı giremediğimiz Baja kupasının son yarışı olan Mysia’ya katılma kararı aldıktan sonra hazırlanmak için çok fazla zamanımız yoktu. Bu Yüzden otomobilimizin acil ihtiyaçlarını gidererek yarışa geldik. Kontrol edemediğimiz iki nokta vardı arka diferansiyel ve aracın ana şanzımanı. İlk etapta arka diferansiyel kilidi ile ilgili sorun yaşadık fakat bu bizim yarışa devam etmemize engel olmadı. İkinci etapta yarışın startını beklerken, eşim ve copilotum Sibel Dağlı ile aklımıza şu geldi; “arabanın diferansiyeli ve şanzımanına bakmadık hata biz de onları da atlamayıp bakmalıydık, tembelliğimizin cezası oldu bu iyi ki şanzımanda bir sorun olmadı” dedik ve aklımıza gelen başımıza geldi.

Etabın son 12 km si kala şanzımanda da problem yaşadık ve araç 3’ncü viteste takılı kaldı zorlu güçlüklerle etabı bitirip günü tamamladık. Fakat ertesi güne yarıştan çekildik. Yarışı bitirememiş olsak ta çok güzel bir hafta sonu geçirdik. Etaplar çok keyifli idi. Tırmanma, orman, mukavemet, gazlama, viraj her şeyden vardı. Biz de ilk gün bunların tadını çıkarttık ikinci gün ise yine yarışın servis alanındaydık. Yarışamadık fakat aramıza yeni katılan ve çok hızlı bir giriş yaparak bu ilk sezonu olmasına rağmen çok iyi başarılar elde eden Efe Yazıcı kardeşime servisin de yardımcı olmaya ve destek olmaya çalıştık.

Yarışta ilk gün verilen zaman cezaları podyum sıralamasının beklenenden farklı oluşmasına, bu da beraberinde rekabeti arttırarak ikinci gün daha mücadeleci ve sert bir yarış geçmesine ayrıca heyecanın artmasına neden oldu. Sonuçta rekabet yarışın ruhunda var. Sezon başında özellikle 10-12 araç ile Başlanan Baja kupası Bursa’da 28 kayıda kadar yükseldi bundan şu anlamı çıkartıyorum; doğru zamanlama, dayanışma ve birliktelik oldukça, küskünlükler ve egolar ortadan kalktıkça, bu sporu yaşatmak için hala umut var ve  bu kayıt sayısını daha da arttırmak mümkün demek oluyor, bence. Mysia’dan geriye bakınca aklımda dimdik uçurumdan aşağı başka vitesimiz olmadığı için üçüncü vitesle inişimiz kaldı. 2019 sezonunu da geride bırakırken Baja kupasına katılan tüm dost ve arkadaşları verdikleri emekler için tebrik ediyorum. 2020’de çok daha güzel bir sezon geçirmemiz dileğiyle.. | 1 Kasım 2019 : 11.30

Yorum yaz

Arşiv

Kategoriler

Videolar