“Dakar’a niyetim var gibi”

2022 Tosfed Baja Kupası 1’ncisi İsrafil Akyüz, sezonun kendisi açısından çok güzel geçtiğini ve çok az problem yaşadıklarını, bu konuda şanslı olduklarını söyledi. 2022’de en çok Düzce yarışından keyif aldığını ifade eden İsrafil Akyüz, etapların çok güzel olduğunu ekledi.  2022’de offroaddan bajaya gelen olduğunu ve çok beğendiklerini ifade eden İsrafil Akyüz, offroaddan bajaya çok katılım olacağını düşünerek bunun da rekabet anlamında bence çok iyi olduğunu söyledi. 2023’de ulusal şampiyona olarak dört ayak olmasını az bulan İsrafil Akyüz, 2024’te sayının artarak yedi yarış olabileceğini ileri sürdü.

2023’da FIA Avrupa Baja Şampiyonası’na gitmeyi düşündüğünü açıklayan ve 7-8 ekibin Avrupa kupasına gideceğini öngören İsrafil Akyüz, sezonda hedefini podyum görmek diye açıkladı. 2023’de Türkiye’deki ulusal bajalara 25’in üzerinde katılım beklediğini yineleyen İsrafil Akyüz, kendisinin de ulusal baja kovalayacağını ama bu sene SSV değil T4 sınıfında yarışacağı için aracının gücünün biraz düşeceğini, yine de daha iyi olacağını düşünüyor. 2023’te de yine birinci olmak için elinden geleni yapacağını ama bunun biraz da şans işi olduğunu söyledi.

Dakar Rallisi’nin çok hızlı bir yarış olduğuna dikkat çeken İsrafil Akyüz, “beni en çok korkutan da bu, çok hızlı olması. Hız biraz tehlikeli. Bizim sırrımız ise yavaş gitmek” dedi. Dakar’ın beklediği gibi geçtiğini ve Katarlı Al Attiyah’ın lider gittiğini belirten Akyüz, “ama benim favorim Al Rajhi ve başına bir şey gelmezse bence Dakar’ı kazanır” dedi. Dakar’da bir Türk ekibini muhtemelen 2025’te görebileceklerini ifade eden İsrafil Akyüz, bu konuda “benim de niyetim var gibi” dedi ve bir Türk ekibinin Dakar’a gitmesi halinde öncelikli hedefinin bitirmek olması gerektiğini ileri sürdü. | 6 Ocak 2023 : 12.00

 

Yorum yaz

Arşiv

Kategori

Giriş