“İnşallah seneye biz kazanırız”

İstanbullu ‘babadan’ rallici Burak Çukurova, 2016’da kazandığı V1 Şampiyonluğu unvanı ile katıldığı Şampiyonlar Şampiyonası arenasında finali göremedi ama pistlerden gelen gözü pek ve genç rakipleri karşısında ‘rallicileri’ en iyi şekilde temsil ederek bayrağı yarı finale kadar taşımayı başardı. Yarı finalde karşılaştığı son rakibi ise, şampiyonluğa ulaşan isim, Ayhancan Güven oldu.

Burak Çukurova, yarı finallerden sonra ajansın sorularını yanıtlarken, “organizasyon muhteşemdi, bence. Her şey çok güzeldi, kusursuzdu” dedi ve ekledi; “Önce ilk 16’ya, ardından ilk 8’e ve nihayetinde ilk 4’e kaldım. Güzel ve çok keyifli mücadelelerdi, herkes çok yakındı, hata kabul etmiyordu.” Son 4’te 3 genç rakibe karşı kaldığını vurgulayan Burak Çukurova, “En kötü turumu Ayhancan ile karşılaştığımız turda attım” dedi ve aynı yarışta ‘çok’ 3-4 tane hata yaptığını söyledi; “Vites kaçırdım, hafif yoldan çıktım. İstediğim dereceyi yapamadım, Ayhancan beni eledi. Sonunda da şampiyon oldu.”

Burak Çukurova, hayırlısı olsun diledi, her şey güzeldi dedi ve temennisini de unutmadı; “inşallah seneye biz kazanırız”. Türkiye için bu organizasyonların muhteşem olduğunu dile getiren Burak Çukurova, “senede bir değil iki kere yapılsa” dedikten sonra bir de gönlündeki beklentiyi dile getirdi; “seneye asfalt ve toprak karışımı olur da rallicilere biraz yarar diye düşünüyorum. Gençlerin ellerine sağlık; organizasyonu yapan herkese teşekkür ederiz, onların da ellerine sağlık.”

Yorum yaz

Kategoriler

Arşiv