“Bizim için çok kötü bir sezon oldu”

Mitsubishi Electrik Klima Sistemleri sponsorluğunda Mitsubishi L200 ile yarışan Türkiye Offroad Şampiyonlarından Caner Akkafa, şanssızlıklar zincirinin kıramadığı sezonun son yarışı olan Marmara Baja Kupası 3’ncü ayak yarışında da yine  şanssızlığını kıramadı. Sezonun önceki yarışlarında birçok kez motor problemi yaşayan şampiyon, İsoff’un düzenlediği yarışta bu kez lastik problemleri ile uğraştı. İlk gün iki lastiği aynı anda patlatana Caner Akkafa, stepneleri kullandı ama sonrasında lastiği tekrar patladı.

İkinci gün sonunda ajansın sorularını yanıtlayan Caner Akkafa, “niye bu kadar lastik patladı? Lastikler mi kötüydü, kullanan mı?” şeklindeki sorumuza, “bir fikrim yok ama kullanan kötüdür, lastikte bir şey olmaz!” dedi. Stepneyi de değiştirdiklerini ve ellerinde stepne de kalmadığını söyleyen Caner Akkafa, patlak lastik üzerinde gitmeye başladıktan bir süre sonra da ön lastiğin yeniden patladığını ve arkadan söktükleri sağlam lastikle önü değiştirerek devam ettiklerini söyledi.

Lastik janttan çıkınca jantlar parçalandığı için etabı diskin üzerinde bitirdiklerini ve çok sıkıntı yaşadıklarını söyleyen Caner Akkafa, günün sonunda süper ralli yapmak için başvurdu ama ertesi gün etaplara bakıp bir değerlendirme yaptıklarında disk üzerinde gittikleri için arka frenlerin de sıkıntı oluştuğunu ve frensiz kaldıklarını fark edince ikinci gün yarışa katılmama kararı alarak yarıştan çekildiklerini söyledi..

Çanakkale’den itibaren işlerin kendileri için ters gittiğini ve kötü bir sezon olduğunu vurgulayan Caner Akkafa, “çok kötü sezon oldu ama sağlık olsun diyoruz, çünkü belki daha kötü şeyler olacaktı. Çanakkale’de başımıza gelmişti zaten. Yapacak bir şey yok. Mekanik sporun doğasında olan şeyler. Çok üzülüyorsun, çok emek harcıyorsun ama yapacak bir şey yok” diye konuştu. Bu sezon yaşadıkları hayal kırıklıklarının kariyerini nasıl etkileyebileceğini sorduğumuzda ise, şampiyon, tereddüt etmeden yanıtladı; “devam edeceğim tabii, hiç bir zaman offroada küsmedim, aracıma da küsmedim. Her şeyden ders çıkartıp sonraki sezona daha iyi hazırlanacağız.”

17 Aralık 2018 : 15.05

Yorum yaz

Arşiv

Kategoriler

Videolar

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.