“Bu hafta pistte işler çok kızışacak!”

Intercity Platinum Cup’ta sezonun üçüncü yarış haftası öncesi hazırlıklarımız, bence tamam. Intercity’nin bizler için yurt dışından getirttiği eğitmenler hakikaten araçta başarılı setup’lar yaptılar. Aracı 2,5 cm civarı düşürdüler ve kamber ayarlarını piste daha uygun hale getirdiler. Bence yarış öncesi hazırlık tamam gibi görünüyor. Intercity’nin bizler için getirdiği yabancı eğitmenler hakikaten konularında çok başarılılar. Telemetreler ile çalıştık, çok profesyonelce bir eğitim aldık. Sanıyorum tur zamanlarında yarım saniyelik bir iyileşme oldu. En azından benim için çok verimli geçtiğini düşünüyorum.

Üçüncü yarış haftasında da, önceki haftalarda olduğu gibi podyum görmek istiyorum, çünkü artık puan önemli olmaya başladı. Sıralamada ilk iki arasında sadece iki puan var. Bu yüzden podyumda olmak benin işime gelecek. Daha önce de dediğim gibi ben eğlenmek için bu Cup’a girdim. Yarışlar da çok eğlenceli geçiyor. Kaybetmek diye bir şey yok, ya kazanırım ya da öğrenirim. Yine podyumda olmak için mücadele edeceğim.

3’ncü yarış haftasında rekabet bence daha da kızışacak. Hem eğitimlerin faydasını göreceğimizi düşünüyorum, hem de artık herkesin omuz omuza mücadele etme konusunda tecrübelenmesinden dolayı mutlaka işler kızışacak. Yarış günü yağmur ihtimali var, eğer yağmur yağarsa herkes biraz daha temkinli gidecek diye düşünüyorum ama eğer yağmazsa işler biraz kızışacak. Podyum için herkesi şanslı görüyorum. Herkes çok hızlı, arada mili saniyeler var. Intercity’nin bize sağladığı eğitimlerin çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden de bu hafta işler kızışacak. Kupa ile ilgili görüşlerim, mücadelesi yüksek, rakiplerin birbirine yakın olduğu omuz omuza geçen bir mücadele, araçlar aynı, rekabet çok yüksek. Böyle bir organizasyonun içinde olmaktan dolayı çok mutluyum.

Yorum yaz

Kategoriler

Arşivler

Yorumlar