“Hedeflerime ulaştım!”

Son yarış haftasında misafir yarışçı Jason Tahincioğlu gibi, tecrübeli ve Formula 2’ye kadar gitmiş bir pilotla yarışmamız bizim için arabanın limitlerinin bir tık daha üzerinde olabileceğini gösterdi. Biz de arabayı biraz daha zorladık, sayesinde. Her zaman söylediğim gibi, ben eğlenmek için piste çıkıyorum. Piste çıktığım zaman da hazır oluyorum.

Sezonun 13’ncü yarışında rekabet güzel geçti, Jason ile güzel bir mücadelemiz oldu. Yarış beklediğim gibi de bitti, tabii yarışın erken kesilmesindan ziyade Çağlayan ile Soner’in kaza yapmalarına üzüldüm, çünkü eğlenmek için çıkıyoruz, kaza yaptıktan sonra haliyle insanın morali bozuluyor.

14’ncü yarışa çıkmadan önce, her şey yolundaydı, hava güzeldi. Keyifli olarak piste çıktık. Sıralamadaki zamanım bildiğim kadarıyla Caterham’ın pist rekoru. Havanın iyi olması asfaltın iyi tutması, haliyle arabaya daha iyi bir hakimiyet kazandırdı. Son yarış öncesinde bir tedirginliğim yoktu. Gayet keyifli bir şekilde start aldık.

14’ncü yarıştaki kaza, ben orada değildim ama bildiğim Selman abi Emir ve Cankat abinin karıştığı bir kaza oldu. Açıkçası son ayak olduğu için pistte daha fazla kalmak isterdik ama maalesef bu kaza yaşandı, öncelikle geçmiş olsun, önemli olan pilotlara bir şey olmaması. Pistte daha fazla kalmak isterdik ama nasip değilmiş, olmadı, yapacak bir şey yok.

Son yarış haftası hedeflerime ulaştım. Erken bitmeseydi belki 3 değil de 2 veya 1 olma ihtimalim vardı ama şimdi varsayımlar ile hareket etmenin bir anlamı yok, bu şekilde bitti. Benim için güzel bir hafta sonuydu. Hava güzeldi, arkadaşlarımla beraberdim, hanımım yanımdaydı, keyifli bir hafta sonu geçirdim.

Ajans aracılığı ile öncelikle Vural abiye böyle gzel bir organizasyon sunulduğu için, daha sonra Buğra Yıldırım, Safi Hezber ve Intercity çalışanlarına teknik ekip Burhan Usta Sekan Mustafa ve belki buradan sayamadığım birçok teknik arkadaşıma çok çok teşekkür ediyorum. Bize çok güzel bir sezon yaşattılar, kahrımızı çektiler, özellikle teknik arkadaşlar. Hepsine çok teşekkür ediyorum, sağ olsunlar, var olsunlar. | 27 Kasım 2018 : 12.50

Yorum yaz

Kategoriler

Arşivler

Yorumlar