Güzel ve temiz yarıştım

Altıncı ayak öncesi hazırlıklar iyiydi. Kazadan sonra aracı kontrol ettim.; Burhan ustalar sağ olsunlar arabayı iyi hazırlamışlardı. Öncelikle onlara teşekkür etmek istiyorum. Yarış haftası cumartesi ve pazar günleri hava çok güzeldi ama pistte normalden 1-2 saniye daha yavaş dönüldü. Bizden önce asfalta çıkan kupalardan dolayı çok grip yoktu, tozu aldılar herhalde, bizde de yarış öncesi gripler iyiydi diye düşünüyorum.. Sıralama turlarında istediğim zamanı yaptım. Önemli olan zaten gridde en önden başlamaktı ve pole pozisyon alarak onu da başardım.

Sıralama turlarında sürpriz yoktu. Zaten lastikleri fazla harcamamak için yapabileceğimiz en iyi zamanı yapıp piste dönmeye çalışıyoruz, belki bazı arkadaşlar stratejik davranmış olabilirler. Günün ilk sezonun 11’nci yarışında rekabet çok güzeldi. Kimse birbirine temas etmedi. Zigzaglar yapılmadı, kimsenin herhangi bir dışarı atma veya viraj içi frenleyip yavaşlatma gibi bir çabası olmadı. Hava da çok güzeldi, grip de vardı, lastiklerimiz de iyiydi. 11’nci ayak benim için eğlenceli bir yarıştı, ben çok eğlendim.

12’nci ayakta günün ikinci yarışında Kadir (Akça) arkadaşımız da yarışa katıldı. Daha önce 9’ncu ayak yarışında son tur son viraj bana vurunca iki yarış ceza almıştı. 11’nci ayakta olmadığı için, 12’nci ayak yarışına sıfır lastiklerle girdi. Bir tek çekincem oydu ve sıfır lastiklerle gireceği için açıkçası biraz endişeliydim. Ama sonuna kadar mücadelemi verdim. Güzel ve temiz yarıştığımı düşünüyorum. Sonuçta günün her iki yarışında da önde bitirip amacıma ulaştım.  Daha öncede söyledim, son tur son virajın çıkışında Kadir (Akça) arkadaşım bana vurmasaydı o gün birinci olup 25 puanı alacaktım. O gün 25 puan da öndeydim. Ondan sonraki ayağa da giremedim. O gün puan kaybetmiş olmama kötü oldu.

Emir Ay arkadaşım yarışı birinci bitirdi. Dört kişinin start aldığı 10’ncu yarışı da Emir yine 1’nci bitirdi. 11 ve 12’nci (bu) hafta yarışlarında da hemen ardından 2’nci olarak yarışları tamamladı. Pole pozisyondan puan aldım 1’nciliklerden puan topladım ama aramızdaki puan farkı çok kapanmadı. Daha önce de dediğim gibi kupada bir iddiam kalmadı sadece girdiğim her yarışı 1’nci bitirmek hedefim. 6’ncı yarış haftasından güzel anılarım oldu. Pole pozisyon başladım ve birinci bitirdim. Benim için güzel bir hafta sonu oldu. Hava da güzeldi. Arkadaşlarımla abilerimle eğlenerek sohbet ederek geçirdiğim bir hafta sonu olarak aklımda kalacak. Buradan da Intercity ailesine ve mekanik ekibe aracı bu kadar kısa sürede düzeltip yarışa hazırladıkları için Burhan  ve Serkan ustalara ve herkese emeklerinden dolayı teşekkürler ederim. | 31 Ekim 2018 : 23.00

Yorum yaz

Kategoriler

Arşivler

Yorumlar