Sinan Çiftçi; “Savaşmaya devam!”

Ülkemizdeki en safkan yarış aracı olarak gösterilen Caterham’ların sert ve çok renkli rekabetlerinin sergilendiği Intercity Platinum Cup’ta sezonun 4’ncü yarış haftası da geride kaldı. Intercity İstanbul Park’ta 23 Eylül Pazar günü gerçekleştirilen 4’ncü hafta yarışlarına lider olarak gelen İstanbullu genç sporcu Sinan Çiftçi, sezonun 7’nci yarışında alışıldık zaferlerine bir yenisini daha ekledi ama günün ikinci, sezonun 8’nci yarışında rakibi ile yaşadığı temas sonrasın yarışı kalarak sürpriz yaptı.

Intercity İstanbul Park’ta 4’ncü haftanın antrenmanlarında 2.17.786 ile en iyi 4’ncü zamanı yapan Sinan Çiftçi, sıralama turlarında da benzer bir 2.17.618 zamanıyla gridde 5’nci pozisyonu elde etti. 14 Yarışlık kupada sezon ortasına gelindiğini anımsatan genç sporcu, Caterham’lara artık iyice alıştıklarını söyledi ama 4’ncü ayak sıralama turlarında istediği performansı sergileyemediğini de itiraf etti. Günün ilk sezonun ise 7’nci yarışında herhangi bir teknik sorun veya temas yaşamadığını belirten Sinan Çiftçi, Can Çelebi ve Bahattin Ayan’la güzel bir mücadele sergilediklerini ve güzel yarıştıklarını belirterek, 25.45.817’lik toplam zamanla 1’nci olarak tamamladığı 7’nci ayak yarışının kendisi için temiz ve eğlenceli bir yarış olduğunu ifade etti.

Günün ikinci sezonun ise 8’nci yarışında önlerde ilk 3’te giderken, rakibi Can Altınok ile 7’nci turda ufak bir teması olduğuna işaret eden Sinan Çiftçi, bunu temas değil de yarış kazası olarak nitelendirerek, rakibinin de dışarı taşmamak adına kendisini içeri attığını söyledi ve o an yaşananları şöyle özetledi; “Ben de o sırada biraz kayarak viraja girmiştim. Arabanın dengesi bozuldu ve spin attım. Bahattin Ayan da kayarak yandan bana çarptı ve yarış dışı kaldım. Olan puanlara oldu ama yapacak bir şey yok, önümüzdeki yarışlara bakacağız.”

Intercity Platinum Cup’ta 4’ncü ayak rekabetinin çok iyi geçtiğini ifade eden Sinan Çiftçi, “herkes arabalara alıştığı için temiz yarışılıyor” dedi ve 4’ncü hafta yarışlarının kahramanı için de “bence Can Çelebi’dir” diyerek şöyle ekledi; “çok güzel bir yarış haftası sergiledi, tebrik ediyorum.” 4’ncü hafta podyumlarının sürpriz olmadığını belirten Sinan Çiftçi, 4’ncü ayak sonunda puantajın biraz değiştiğini kabul etti. 5’nci haftada mücadelenin daha fazla artacağı benzediğini ileri süren Sinan Çiftçi, “umarım yine omuz omuza temiz bir mücadele sergileriz. Savaşmaya devam edeceğiz, yapacak bir şey yok” diye konuştu. | 28 Eylül 2018 : 14.45

Yorum yaz

Kategoriler

Arşivler

Yorumlar